דף הבית » החופש מפחד

החופש מפחד

מתקשרת: דורית ישראל

הקורס בניסים אומר לנו, כי יש רק שני רגשות אמיתיים: אהבה ופחד, וכי כל מה שאינו אהבה הוא למעשה פחד. בנוסף, מתוך כל התקשורים האחרונים, למדנו שפחד הוא שמונע מאיתנו לברוא את המציאות שבה אנו חפצים. לפיכך, כבר עשינו ככל יכולתנו לשחרר את הפחדים – ועדיין לא הצלחנו להעצים וליצור לעצמנו את הדברים שרצינו בהם. אם נביט בתוצאות – נוכל להגיע למסקנה שאנחנו עדיין מתמודדים עם פחדים כלשהם בתחומים מסוימים בחיינו, שכן לפחד יש את היכולת להתחבא במקומות שאנחנו לא תמיד חושבים עליהם. אנחנו יכולים לשחרר פחד מתחום מסוים בחיינו והוא יקפוץ לו במקום אחר ויחסום את כוונותינו שוב.

אם פחד הוא כל דבר חוץ מאשר אהבה, הרי שהוא יכול להתבטא בכעסים, שיפוטיות, אשמה, דאגה, שנאה, שליטה, בושה או מרירות.

אם תשוקתנו היא ליצור לעצמנו בריאות מושלמת, אך אנחנו עדיין שומרים בגופנו מרירות מפצעים נושנים – הסיכוי הוא שנעצים דווקא מחלות. אם אנחנו באמת רוצים יחסים בריאים, המושתתים על אהבה, אך אנחנו חשים בושה או שופטים עצמנו בצורה כלשהי – קרוב לודאי שנמשוך לעצמנו בן/בת זוג שישפטו אותנו ויעצימו את הבושה שלנו.

קשה מאוד לגלות מהם כל הפחדים בחיינו ולשחרר אותם, ולכן – חייבת להיות דרך טובה יותר להתגבר עליהם. הגישה הטובה יותר היא ליצור לעצמנו אהבה בכל תחום של חיינו.

חשבו לרגע על פחד. מה הוא גורם לכם להרגיש? היכן אתם מרגישים אותו בגופכם?

כעת חשבו על אהבה. כיצד אתם מרגישים כשאתם מתאהבים? מה אתם חשים לנוכח תינוק שזה עתה נולד? מה אתם חשים לנוכח גור של חיית המחמד שלכם? מה אתם מרגישים לאחר שאתם מסיימים פרויקט גדול בעבודה? איפה התחושות הללו בגופכם?

המטרה היא, אם כן, לחיות בכל רגע עם רגשות האהבה ולהיות כל הזמן במודעות, כך שבכל פעם שנרגיש בפחד כלשהו – נעצור ונשנה את המחשבה. כל מחשבה שיש לנו יוצרת מציאות, כך שאם רוצים להיות חופשיים מפחד – צריך לחשוב אהבה.

קל מאוד לראות מה מצבנו. כל שצריך הוא לבדוק את מה אנחנו מעצימים ולדעת שהכל תלוי אך ורק בנו. רק אנחנו יכולים ליצור לעצמנו את המציאות שלנו ולא אף אחד אחר. אם אנחנו יוצרים לעצמנו מחסור או כל דבר שאינו שפע ושמחה – הרי שאנחנו עדיין מתמודדים עם פחדים.

הפחדים דוחפים אותנו מהעכשיו אל העבר שלנו ומקרינים אל העתיד שלנו.

רגע ההווה הוא המציאות האמיתית שלנו.

לכן, כדי להתגבר על הפחדים ולנוע אל תוך העוצמה האישית שלנו, עלינו לחיות לחלוטין בתוך ההווה שלנו. מיד, כאן ועכשיו.

אם אתם מוכנים לעשות את הצעד הזה, הכינו תחילה רשימה של כל הדברים והאנשים שאתם מבורכים בהם והודו לכל אחד מהם. הכרת התודה מושכת אתכם אל תוך העכשיו, מעצימה אתכם ומאפשרת לכם לברוא את המציאות שלכם.

הכרת תודה היא אהבה טהורה ומאפשרת שחרור מידי של פחדים.

תרגמה: דורית ישראל

אולי יעניין אותך גם