דף הבית » מנהיגות
מנהיגות

מנהיגות

מתקשרת: דורית ישראל

תקשור קריון מיום 25.10.2012

מנהיגות

ע"י דורית ישראל

(לתקשור קדמה שירתה של מירב גולד)

ברוכים הבאים הנני קריון מהשירות המגנטי.

יקרים, האם הרגשתם שדלתות הלב נפתחות? זה, אכן, מה שקרה. השירה העתיקה פותחת לבבות ומאפשרת לאהבה להיכנס אל תוך הלב והגוף. היא מאפשרת להתחבר אל האהבה האוניברסלית, שאינה תלויה בדבר ואינה מותנית בדבר. זו שירה, שתמיד חדרה אל הלבבות, עודדה, תמכה ואהבה. מבורכת הכוהנת הלמוריאנית שפתחה את הדלת.

כשהדלת נפתחת – אפשר להרגיש. יכולתם להרגיש באנרגיה האוהבת שנמצאת כאן כבר זמן רב, וכעת, תוכלו להרגיש באנרגיה נוספת שמגיעה. יתכן שתרגישו תחושות בגופכם – קבלו אותן באהבה, כי גם האנרגיה הזו היא חלק  מהמשפחה האוהבת. אלה חברים שהגיעו ממקומות רחוקים, כדי להיות כאן ולהביע את הערכתם הרבה אליכם. קבלו אותם באהבה וברכו אותם. גם הם מברכים אתכם.

יקרים, הנושא שאני רוצה לדבר עליו היום מעסיק קבוצות רבות של בני אדם על פני הפלנטה והוא: מנהיגות. אתייחס לנושא זה מנקודת ההשקפה שלי.

ובכן, מיהו המנהיג? האם הוא זה הרוצה לשלוט? זה החורט על דגלו את השלטון כמטרה? או אולי הוא זה הרוצה להיות ולאפשר לאחרים להיות? אולי הוא זה החורט על דגלו שקט, שלום, אחווה ושפע לכל אדם באשר הוא אדם?

אזכיר לכם סיפור עתיק על מנהיג, שקשור בעם שלכם. אותו מנהיג היה רועה צאן ולמעשה, אפשר לומר שהוא למד את המנהיגות שלו דרך הובלת הצאן. פעמים רבות, כשמוזכר הביטוי "צאן מרעיתו", מתייחסים אל העם ואל אלוהים, אבל גם המנהיג שעליו אני מדבר הוביל את צאן מרעיתו. זה היה אדם בעל אומץ לב, נחישות וידע, והיה גם צנוע וענו. חלקכם ודאי יודעים על מי אני מדבר. ולמי שטרם פענח את הרמזים, אומר כי המנהיג הוא משה.

היכן הוא למד את המנהיגות? האם למד להנהיג? היכן למד לשמור על זכויות המיעוט ולעזור לחלש? ניתן לומר כי תכונות אלה היו מוטבעות בו. היכן למד לעמוד בעוצמה מול החזק?

למעשה, ניתן לומר שמשה עמד בפני מי שחשב עצמו חזק, כי מי שמכניע אחרים אינו באמת חזק. הוא רוצה לתת לעצמו את תחושת העוצמה דרך השפלת האחרים. האם זהו מנהיג? למעשה, מנהיג כזה מלא בפחדים וכדי להתגבר עליהם הוא משפיל את האחר. האם זהו מנהיג?

ואולי המנהיג הוא זה הרוצה בשוויון, ברווחה, בשפע לכל אחד?

משה היה מנהיג מהסוג השני. כשהוטלה עליו המשימה – הוא קיבל אותה, אפילו שבצניעותו חשב שאינו ראוי לה. האם אתם מכירים היום מנהיג שחושב שאינו ראוי למקומו? כולם חושבים שהם ראויים, אבל במה זה מתבטא? האם בכך שהם דואגים לאלה שבחרו בהם או שהם דואגים לעצמם ולדומיהם?

אקח אתכם כעת שני דורות קדימה מהיום. מי שינהיג בעת ההיא הם הילדים שנולדים היום ואלה שיוולדו בעתיד. אלה ילדים שיודעים מיהם ומדוע באו לכאן; ילדים שמבינים כי הטוב והשפע מגיע לכולם וכי כולם שווים. הם יבחרו במנהיג משלהם, שיודע מי הוא ומה תפקידו על פני הפלנטה, ושיפעל למען החברה שבה הם נמצאים.

הסתכלו על עצמכם. האם אינכם רוצים להיות הילדים הללו? הביטו האחד בעיני השני – האם אתם מזהים תכונות אלה אצל האחר? אומר לכם דבר שאולי יפליא אתכם: אתם המנהיגים! אתם בעלי היכולת והתעוזה לשנות את מה שראוי לשנות וליצור את מה שראוי ליצור. האם אתם מוכנים להיות המנהיגים של החיים שלכם? או אולי אתם נגררים אחר המחשבה ש"זהו הגורל ואין מה לעשות. אלה החיים". אני אומר לכל אחד מכם וגם לאלה הקוראים את המילים כעת: העוצמה היא בידיים שלכם! הכוח לשנות הוא בידיים שלכם! היו המנהיגים שאתם רוצים לראות. היו הילדים היודעים מי הם.

האם אתם רוצים לתת את השליטה על חייכם לאנשים שאולי ינצלו את הכוח שנתתם בידם? או אולי אתם רוצים לתת את השלטון לאנשים שיבינו את הצורך האנושי בשלום ובשפע? אני יודע בפני מי אני מדבר ואני יודע מה קורה על הפלנטה שלכם. אתם עומדים לבחור מנהיג וגם במדינה הרחוקה עומדים לבחור מנהיג (הערה: התקשור ניתן לפני הבחירות בארצות הברית).

מהם השיקולים שלכם בבחירת המנהיג? האם הייתם רוצים שיהיה כמו משה? אדם בעל תעוזה, חזון, אומץ וצניעות? כזה הדואג לרווחת עמו? משה הלך אחרי ליבו. הוא הוביל עם שלם על פי דברי אלוהים, כפי שכתוב בספרים המקודשים. אלוהים היה בליבו. הוא סמך. הוא האמין. הוא היה ראוי. הוא הפך ערב רב של אנשים לעם מלוכד. האם החוקים שהביא נגדו את רווחתו של העם או העצימו אותו?

מיהו המנהיג שאתם רוצים? בחנו עם ליבכם את שאלת המנהיגות. בחרו עם ליבכם. אני ודאי לא אומר לכם במי לבחור, שהרי לא אקח מכם את זכות הבחירה. רק אציין שדרך הבחירה ראוי שתהיה דרך הלב. שתהיה זו בחירת הלב. תקופה זו מאופיינת בכך שאין צורך ללכת כעדר אחר הרועה אלא כקבוצה שהולכת אחר ליבה.

אתם רוצים לדאוג לדורות הבאים, לילדים שלכם ולנכדים שלכם. אם כך, דאגו לעצמכם. היו אתם המנהיגים. היו אתם הילדים שנולדים היום. אלה היודעים מי הם. מגיע לכל אדם לחיות בשקט, בשלווה ובשפע כלכלי. מגיע לכל אדם לחיות בשמחה, בצחוק, בריקוד ובתשוקה. כל בני האדם שווים ואין השווים יותר. בחרו במנהיג השווה לכם.

אני מדבר כעת אל בני האדם כולם ולא רק אל אלה היושבים כאן. מקומות רבים על פני הפלנטה נשלטים עדיין בידי אלה שהפחדים מניעים אותם וכל מטרתם היא לשלוט ולדכא את האחר. אתם כבר יכולים לראות התעוררות באותם מקומות. זו התעוררות של אנשים צעירים שיודעים מיהם ויודעים שזו איננה המנהיגות הנכונה. בכל המקומות הללו, שבהם השליט שולט כדי לדכא את האחר, יעלה דור חדש שיוריד מכסאו את זה הקורא לעצמו מנהיג, אך בעצם אינו כזה. הדור הצעיר מבין שמלחמה איננה הדרך. הוא מבין שעוני איננו הדרך. הוא מבין שמגיע לו יותר והוא צודק!

היו הדור הצעיר הזה. היו המנהיגים. תנו למילה "מנהיגות" את הנפח הראוי לה ובחרו בתבונה.

אני קריון. מאוהב בבני אדם, מכיר בני אדם ויודע מה בליבם. אני מעודד אתכם להכיר במנהיגות של עצמכם ולא לאפשר לאף אחד ולשום דבר לקחת שליטה על חייכם; לא לאפשר לפחדים של אחרים לגרום לכם עוול, וודאי שלא לאפשר גם לפחדים שלכם למנוע מכם את המגיע לכם.

זכרו כי אתם המנהיגים.

זכרו כי אתם הבוחרים.

זכרו מי אתם ומה באתם לכאן לעשות.

אני מדבר כעת בשם כל הפמליה שנמצאת איתי: כולנו מביעים את הערכתנו ואת אהבתנו אליכם, אל מה שאתם יוצרים כאן ואל השינוי שאתם מחוללים.

זכרו כי אתם מבורכים.

כי כך הוא הדבר.

אולי יעניין אותך גם