דף הבית » סיפורו של מינג
סיפורו של מינג

סיפורו של מינג

מתקשרת: דורית ישראל

תקשור קריון מיום 28.10.2010

סיפורו של מינג

ע"י דורית ישראל

ברוכים הבאים, הנני קריון מהשירות המגנטי.
יקרים, שמחה גדולה הערב כאן. שמחה גדולה על מפגש בין הרוח לבין האדם. כשהרוח פוגשת באדם התחושה היא של חתונה ואכן, זו התחושה באנרגיה שנמצאת כאן היום. שמחה גדולה מציפה אותנו כשקיים החיבור הזה, שכן הרוח אוהבת כשהאדם פונה אליה והפניה היום היתה יפה ומעוררת השראה ועל כך כולנו כאן מודים לכם ולזמרת (מדבר על השירה האינטואיטיבית שקדמה לתקשור).
אינני נמצא כאן לבד. נמצאת איתי פמליה ומשפחה אוהבת. סביב כל אחד מכם נמצאת המשפחה האוהבת שלו, משפחה שבאה לומר: אנחנו תמיד אתכם ואתם אף פעם לא לבד. אכן, הרוח תמיד נמצאת אתכם, גם אם אינכם מרגישים בה וגם אם אינכם חושבים כך. אתם אף פעם לא לבד! אנחנו תמיד שמחים עם המפגשים הללו והכבוד הוא שלנו: לפגוש בכם, בני האדם. כלל לא משנה לנו מה מספר האנשים שמגיעים לפגוש ברוח. אנחנו שמחים עם כל אחד, כי כל אחד הוא עולם ומלואו.
יקרים, כמו שנאמר לכם, זוהי תקופה מרגשת, תקופה של שינויים, של הפתעות ושל ניסים. היו מוכנים לקבל את השינוי ולחבק אותו באהבה, כי גם אם לא תחבקו אותו – הוא יגיע…. לכן, עדיף לאהוב את השינוי ולהתייחס אליו באהבה ולא בפחד.
היום אני רוצה לספר לכם סיפור. הסיפור אמיתי והוא התרחש לפני שנים רבות מאוד במקום רחוק מאוד מכאן. זה סיפור על אדם צעיר בשם: מינג.
מינג חי בכפר ועבד את האדמה ביחד עם כל תושבי הכפר. הוא הלך לעבודתו ברצון, כי ידע שאין לו ברירה אחרת. העבודה הזו פרנסה אותו, פרנסה את הוריו לפניו וגם את הורי הוריו. זו היתה מורשת הכפר והוא ידע שזו תהיה דרכו. לילה אחד הופיע נזיר בחלומו של מינג. הנזיר הזמין אותו לצאת לטיול ומינג נענה ברצון. הוא הלך עם הנזיר אל הר גבוה והשניים טיפסו עליו. מינג שם לב בחלומו שהעלייה היתה קלה ומהירה. כשהגיעו אל פסגתו הגבוהה של ההר, הביט מינג בנוף וליבו החל להלום בקרבו.
הנזיר שאל: מה אתה רואה, מינג? ומינג ענה: אני רואה כפרים, נחלים, צמחיה, הרים. אני רואה את העולם כולו.
הנזיר שאל: מה אתה מרגיש, מינג? ומינג ענה: אני מרגיש שהעולם כולו נמצא בכפות ידי.
הנזיר חייך ונעלם ומינג התעורר.
החלום לא הרפה ממנו וגם כשהלך באותו יום לעבודה הרגיש עדיין בתחושות שהיו לו כשהיה על פסגת ההר.
בלילה הופיע הנזיר בשנית והזמין אותו לטיול. מינג נענה ברצון רב ומתוך שמחה. הפעם לקח אותו הנזיר אל המדבר. השניים בוססו בחול טובעני, השמש היתה חמה ולוהטת ומינג הרגיש שאגלי זיעה נושרים מגופו וחש בקושי שבהליכה המאומצת. לפתע, במרחק, ראה עצים. המחזה הפתיע אותו. עצים באמצע המדבר? הנזיר הסתכל בו, חייך והוביל אותו אל נווה מדבר. מינג היה מופתע ומוקסם. מעולם לא ראה מחזה כזה, מאחר שמעולם לא עזב את הכפר שבו גר. אחרי כל המסע המפרך, פגש באגם של מים צוננים וזכים ובעצים שנתנו צל ופירות.
הנזיר שאל אותו: מה אתה רואה, מינג? ומינג ענה: אני רואה פלא. אני רואה מים באמצע המדבר. אני רואה פירות ועצים באמצע המדבר. מי היה מאמין?
הנזיר שאל: מה אתה מרגיש, מינג? ומינג אמר: אני מרגיש שלמרות כל הקושי שהיה בדרך הגעתי למקום הנהדר בעולם. אני מרגיש שאני מסוגל להשיג הכל.
עם המילים הללו נעלם הנזיר ומינג התעורר. שוב יצא אל השדה עם התרוממות הרוח ועם שמחה גדולה. הוא חיכה בקוצר רוח ללילה, כדי לפגוש שוב בנזיר ולצאת למסע נוסף. אך הנזיר לא הגיע באותו לילה וגם לא בלילות שלאחריו. מינג החל להתייאש. מדוע הנזיר אינו מגיע, חשב. יצאתי לטיולים נפלאים, הציפו אותי רגשות…
רק כעבור שבוע חזר הנזיר לחלומו. מינג שאל בשמחה: לאן אנחנו הולכים היום? והנזיר ענה: היום לא נצא לטיול. מינג היה מאוכזב מאוד בחלומו. אבל מדוע? והנזיר אמר: הפעם באתי לשאול אותך כמה שאלות: האם למדת משהו מהטיולים שערכנו? האם למדת ממה שראית? האם למדת ממה שהרגשת? מינג חשב ואמר: נזיר יקר, אכן למדתי כמה דברים. למדתי שאני יכול לכבוש פסגות של הרים ולהרגיש כי העולם כולו בכף ידי. למדתי שגם אם הדרך קשה ונראה לי שאני טובע בה – תמיד יש פתרון. תמיד נמצא המקום שנותן חיים. למדתי שאני יכול לשנות. למדתי שאני יכול להשיג הכל.
הנזיר חייך ואמר: אכן, מינג, למדת. כעת, צא לדרך ולמד את האחרים. עם דבריו אלה נעלם הנזיר.
מינג התעורר בבוקר כשהחלום איתו. הוא חשב על מה שקרה בחלומותיו ואמר לעצמו: התשוקה שלי היא להראות לאנשים שבאמת אפשר לשנות. להראות להם שבאמת אפשר לכבוש פסגות ולהרגיש ולדעת שהעולם כולו בכפות ידיהם. באותו רגע גמלה החלטה בליבו: הוא ארז לעצמו תיק, נפרד מהוריו ויצא לדרך. בכל מקום שאליו הגיע לימד מינג את הדברים שאותם למד בחלומותיו ובמהרה התקבצו סביבו אנשים, שעברו איתו מכפר לכפר. שמו של המורה מינג נודע בארץ כולה. רבים רצו את קרבתו. רבים רצו לשמוע את שהיה לו ללמד.
כאמור, סיפור זה התרחש לפני שנים רבות והיום אני רוצה לשאול אתכם, אלה שנמצאים כאן ואלה הקוראים כעת את המילים: האם אתם מאמינים שביכולתכם לשנות? האם אתם מאמינים שעל אף הקשיים שבדרך תוכלו למצוא תמיד את מקור החיים? האם אתם מאמינים שביכולתכם לכבוש את הפסגות הגבוהות ביותר? האם אתם מאמינים שביכולתכם להגשים את חלומותיכם? אני יודע מי נמצא כאן ואני יודע מי קורא את הדברים הללו כעת…
כמו שאמרתי לכם, זוהי תקופה מבורכת ומרגשת של שינויים. האם אתם זורמים עם השינויים הללו או הולכים כנגד הזרם ומתנגדים להם? אני אומר לכם, כי בכל דרך שתבחרו הרוח תאהב אתכם ותהיה אתכם. הרוח לעולם לא תעזוב אתכם. אבל האם לא קל יותר לשנות ולהתגבר על הקשיים, להגשים חלומות ולקבל את תמיכת הרוח?
אני משאיר לכל אחד מכם לחשוב על חייו ועל חיי מינג…. אמת, החיים של מינג היו פשוטים. הוא חי בתקופה אחרת. החיים שלכם נראים מסובכים ומלאי קשיים, אתגרים ובעיות, כפי שאתם אוהבים לכנות אותם. אבל אם רק תנסו לקחת מחייו של מינג ולהביא לחייכם, אם רק תאמינו שביכולתכם לשנות את חייכם, אם רק תרצו להגשים את חלומותיכם ולחיות בתוך התשוקה שלכם – אני מבטיח לכם כי תוכלו לעשות זאת וכי הרוח תמיד תתמוך בכם ותהיה אתכם ואפילו תדחף אתכם אל עבר המטרה שהצבתם לעצמכם. זו ההבטחה של הרוח. זו ההבטחה שלי, קריון, לכם בני האדם.
אני אומר לכם שכולכם אהובים. אני, קריון, מאוהב בבני אדם, אני מאהב האנושות. אני יודע מה בליבכם ואני אומר לכם: הרגישו את האהבה שהרוח מעניקה לכם ברגעים אלה וקחו את האהבה הזאת אתכם. תנו לאהבה שבליבכם להוביל אתכם. תנו ללב להוביל אתכם.
אני נפרד מכם בצער רב, אולם רק לעת קצרה. אני מבטיח לכם, כי כל אחד שיפנה אלי יוכל לקבל הדרכה. כן, אני יודע מי נמצא כאן ואני יודע מי קורא את הדברים כעת…

כי כך הוא הדבר.

אולי יעניין אותך גם